Nije tajna da su nogometne majice trenutno vruća stvar. Kao najpopularniji sport na svijetu, posljednjih godina uspjeli su steći respektabilnu popularnost. Zapravo, tržište nogometnih majica postalo je toliko unosno da replike mogu donijeti tisuće funti. Jedna tvrtka koja je imala koristi od ovog interesa je Toffs iz Gatesheada, koja prodaje visokokvalitetne replike klasičnih košulja. Druge tvrtke su se usredotočile na replike iz posljednjih 20 godina.
Većina nogometnih majica izrađena je od poliesterske mreže koja štiti tjelesnu toplinu i znoj iz majice. Osim dizajna, većina profesionalnih klubova stavlja logotipe svojih sponzora na prednju i stražnju stranu majica. Međutim, veličina logotipa može varirati, a neka natjecanja zahtijevaju da igrači nose zakrpe s logotipom natjecanja. Kako bi izbjegli privlačenje neželjene pažnje, igrači moraju nositi majicu s markom.
U 1970-ima, brojni timovi počeli su eksperimentirati s različitim dizajnom i bojama nogometnih majica. Poznati dresovi ‘Admirala’ bili su jedni od prvih koji su proizvedeni. Tim je započeo uspješnu marketinšku kampanju i ciljao na najbolje klubove na svijetu. Godine 1976. tvrtka se prebacila na Manchester United i West Ham, a potom i na Southampton. Rezultirajući asortiman nogometnih majica sadržavao je vezene plastične logotipe nanesene toplinom. Stoga ne čudi da se industrija nogometnih dresova pretvorila u modnu modu.
Unatoč popularnosti nogometnih majica u modnoj industriji, sport se nije prestao razvijati. Iako nema ‘jednog’ trenda, brendovi su se podijelili u različite kategorije, zadovoljavajući osobni ukus igrača i klubova. Jedan ekstremni dizajn, Kombat, nastavlja se razvijati. Napoli će nositi najekstremniju verziju, dok Nike i adidas biraju srednju rutu. Dakle, kada budućnost nogometnih majica izgleda svijetla, nemojte čekati.
Preporučujemo: nike dresovi